Filtry Variovac

31.03.2021

Można powiedzieć, że filtr jest jednym z najważniejszych elementów odkurzacza. Bez niego silnik przestałby pracować, gdyż brud i inne elementy, które zasysamy do instalacji, mogłyby go uszkodzić, a tym samym unieruchomić całą jednostkę. Zadbany filtr gwarantuje długą i bezproblemową pracę urządzenia.

Dlatego też tak ważne jest, aby regularnie dbać o filtr. Zaleca się czyszczenie go co pół roku, aby pozbyć się nagromadzonego brudu, a tym samym odświeżyć jego wygląd. Ponieważ filtr wykonany jest z poliestru możliwe jest jego czyszczenie pod bieżącą wodą. Uwaga! W tym przypadku przed ponownym zamontowaniem filtra do jednostki należy upewnić się, że jest on suchy, dlatego najlepiej położyć go w słonecznym i przewiewnym miejscu. Nie wolno odkurzać, gdy filtr jest nawet lekko wilgotny!

Kolejnym sposobem czyszczenia filtra jest jego wytrzepanie na świeżym powietrzu, aż cały nagromadzony kurz z niego wyleci, lub też użycie w tym celu kompresora lub sprężonego powietrza, które dokładnie go oczyści.

Filtr należy wymienić na nowy po upływie czterech lat, gdyż zabrudzony lub zużyty filtr jest jedną z głównych przyczyn spadku mocy ssącej jednostki.

Ważna uwaga – przy zakładaniu filtra należy upewnić się, że jest on dobrze dokręcony, ponieważ jeżeli będzie się on swobodnie obracał może sprawić to, że brud dostanie się pod uszczelką oraz uszkodzi silnik. Dlatego najlepszym sposobem jest złapanie filtra oburącz i próbowanie nim kręcić – jeżeli się obraca należy mocniej przykręcić śrubę mocującą.

+48 61 81 95 000 info|variovac-polska.pl| |info|variovac-polska.pl